Úspěšný zpěvák, skladatel, zakladatel a frontman skupiny Nebe, spoluautor textu i hudby poslední písně K. Gotta a jeho dcery Charlotte, vyhrál boj s těžkou závislostí na alkoholu.
Právě o tom se přišel podělit s žáky naší školy. Předal nám své zkušenosti s bojem se závislostí na alkoholu, pobytu v psychiatrické léčebně, kde postupně získával vůli ke změně svého života, a hlavně mohl varovat ostatní před tímto nebezpečím, které jej poslalo až na dno. Aby si každý uvědomil, že i alkohol je drogou, která dokáže z člověka udělat pouhou loutku jeho závislosti.
Nyní je sám ambasadorem projektu Suchý únor a snaží se vlastním příkladem abstinujícího alkoholika působit na lidi kolem sebe.
Tomáš Vilím